Gå videre til hovedindholdet

Lejer søger lejlighed på 50-150 m2 i Århus C

Netop nu er denne lejer på udkig efter en lejlighed i Århus på 50-150 m2 med snarlig overtagelse.

Boligsøgerne tilføjer følgende til deres beskrivelse:

Vi er  begge i midt tyverene, et roligt og stabilt par med en sund økonomi, ikke -rygere og uden hang til vilde fester og høj musik og har ingen kæledyr.
vi søger en lejlighed med overtagelse til april. Det vi søger er en 2 -3 værelses til højest 8000 kr/måned, gerne på Frederiksberg, som iforhold til arbejde og transport vil en i området omkrig Ingerslev, Harald Jensens plads eller Marselisboulevard være helt ideelt.
Lejer 1 arbejder som møbelsnedker ved en møbelvirksomhed i Odder. Lejer 2 har lige afleveret sit bachelorprojekt i dramaturgi på Århus Universitet og har ved siden af studierene fast studiejob.

Huslejeudspil: 8000 kr. månedligt.

Er du på udkig efter bolig i Århus kan du nemt og effektivt starte din boligsøgning på Danmarks portal for udlejning og salg af private boliger, Boligønsker.dk og finde bolig i Århus nu!

Kommentarer

Populære opslag fra denne blog

næstved boliger

Bolig i Næstved - drømmer du om at flytte til Næstved kan se alle ledige boliger i Næstved her! naestved-boliger.dk næstved boliger

Lejligheder i svendborg

Søger du en lejlighed i Svenborg? Lejligheder i Svenborg kan findes ved at tage et kig her! http://www.boligdeal.dk/lejligheder-i-svendborg/ Lejligheder i svendborg

Andel på Fyn

Ønsker du at finde en andel på Fyn? Så tag et kig her blandt alle andele på Fyn! http://www.andelsboliger.dk/andel-paa-fyn/ Andel på Fyn